Konopný proteín a lucuma raňajková zmes BIO RAW ISWARI 360 g

5602353905411

nové

7,10 €

Konopný proteín a lucuma raňajková zmes BIO RAW ISWARI 360 g

Raňajkové zmesi od Iswari sú unikátne tým, že sú živou stravou ("raw") - ich ingrediencie neboli nikdy spracované pri vyššej teplote ako 40 st. C. Zachovávajú si tak plnohodnotné nutričné ​​zloženie ako pôvodné plodiny. Okrem toho obsahujú superpotraviny (superfoods), čo sú potraviny s mimoriadnymi nutričnými kvalitami. Zmesi od Iswari sú mierne dosladený kokosovým cukrom. To je chuťovo veľmi lahodné nerafinované sladidlo s karamelovým nádychom a nízkym glykemickým indexom (GI = 35), obsahujúce vysoké množstvo minerálov.


POUŽITIE: 4 veľké polievkové lyžice zalejte teplým (do 40 st. C) rastlinným alebo bežným mliekom alebo vodou. Zamiešajte a čakajte 2 min. Pridajte plátky čerstvého ovocia (banán, jahody, jablko, apod). Možno dosladiť sirupom z agáve či kokosovým cukrom. Zmes možno prisypať do inej, napr cereálne kaše a zvýšiť tak jej nutričnú hodnotu, pridať do jogurtu, apod

ZLOŽENIE: pohánková krupica 32%, zlatý ľan mletý 18%, mandľová múka 10%, lucuma 14%, konopný proteín 8%, kokosový cukor 10%, hrozienka sultánky 8%

Pohánka:
Obsahuje vysoké množstvo pomaly vstrebateľných sacharidov a ďalej bielkoviny s komplexnejším zložením ako obilniny. Kyselina citrónová, jablčná a šťaveľová napomáha tráveniu. Pohánka je tiež bohatá na v. sk. B a minerály (draslík, horčík, fosfor, železo, vápnik, ad.).

Zlatý ľan:
Ľanové semienko je bohatým a obľúbeným zdrojom nenasýtených mastných kyselín Ω 3. Ľan tiež obsahuje Ligníny (fytoestrogény) s antivírusovými a antibakteriálnymi účinkami a tiež veľa vlákniny.

Mandľová múka:
Jemne rozomleté ​​mandle. Znižujú kyslosť organizmu, obsahujú antioxidanty, bielkoviny, vlákninu, minerály (vápnik, horčík, draslík, zinok, ad.), V E, v sk. B (biotín, riboflavín, niacín), kys listovú.

Lucuma:
Ovocie z Peruánskych Ánd. Patrí medzi dnes zabudnuté plodiny, hoci kedysi bývala cenenou potravinou Inkov. Má lahodnú krémovú chuť s jemnou príchuťou vanilky. Je bohatá na pomaly vstrebateľné sacharidy, minerály (vápnik, železo, fosfor),?-Karotén a v. B3 (znižuje cholesterol, pomáha využiť energetické zdroje, prispieva k dobrému stavu kože).

Konopný proteín:
50% bielkovina z konopných semienok s kompletným zložením aminokyselín. Obsahuje vysoké a vyvážené množstvo nenasys. mastných kyselín Ω 3, 6 a 9.

Obsah: 360 g

Nutričné ​​hodnoty v 100 g:

Energia 380 kcal/1591 kJ
Proteíny 13,70 g
Tuky 15,40 g
Sacharidy 49,70 g
Vláknina 18,20 g