Nepražené kakao a lucuma raňajková zmes BIO RAW ISWARI 360 g

5602353905404

nové

7,10 €

Nepražené kakao a lucuma raňajková zmes BIO RAW ISWARI 360 g

Raňajkové zmesi od Iswari je živou stravou (raw food), čiže jej zložky neprešli tepelnou úpravou. Jednotlivé ingrediencie boli spracované pri teplote max. do 42°C. Ich nutričné zloženie je teda zachované v plnej miere ako pri pôvodých plodinách. Raňajkové zmesy sú doplnené o superpotraviny (superfoods), čo sú potraviny s nadpriemerným obsahom niektorých výživných látok. Sú dosladené kokosovým cukrom, ktorý má jemne karamelovú chuť. Kokosový cukor je nerafinovaný a má relatívne nízky glykemický index (GI 35). Obsahuje tiež vysoký podiel minerálov.

POUŽITIE: Štyri veľké polievkové lyžice zalejte teplým (do 42°C) rastlinným mliekom alebo vodou. Zamiešajte a čakajte 2 minúty. Pridajte na kúsky nakrájané čerstvé ovocie (banán, jahody, jablko alebo podľa vlastnej chuti). Zmes môžete dosladiť sirupom z agáve alebo kokosovým cukrom. Raňajkovú zmes Iswari je možné pridať aj do inej zmesy, müsli alebo kaše a zvýšiť tak jej nutričnú hodnotu.

ZLOŽENIE: pohánková krupica, zlatý ľan mletý, mandľová múka, prášok z nepraženého kakaa, lucuma, kokosový cukor (všetky zložky sú v BIO kvalite)

 

pohánka:
Obsahuje vysoké množstvo pomaly vstrebateľných sacharidov a ďalej bielkoviny s komplexnejším zložením ako obilniny. Kyselina citrónová, jablčná a šťaveľová napomáha tráveniu. Pohánka je tiež bohatá na v. sk. B a minerály (draslík, horčík, fosfor, železo, vápnik, ad.).

Zlatý ľan:
Ľanové semienko je bohatým a obľúbeným zdrojom nenasýtených mastných kyselín Ω 3. Ľan tiež obsahuje Ligníny (fytoestrogény) s antivírusovými a antibakteriálnymi účinkami a tiež veľa vlákniny.

Mandľová múka:
Jemne rozomleté ​​mandle. Znižujú kyslosť organizmu, obsahujú antioxidanty, bielkoviny, vlákninu, minerály (vápnik, horčík, draslík, zinok, ad.), V E, v sk. B (biotín, riboflavín, niacín), kys listovú.

Lucuma:
Ovocie z Peruánskych Ánd. Patrí medzi dnes zabudnuté plodiny, hoci kedysi bývala cenenou potravinou Inkov. Má lahodnú krémovú chuť s jemnou príchuťou vanilky. Je bohatá na pomaly vstrebateľné sacharidy, minerály (vápnik, železo, fosfor),?-Karotén a v. B3 (znižuje cholesterol, pomáha využiť energetické zdroje, prispieva k dobrému stavu kože).

Nepražené kakao:
Extrémne bohaté na antioxidanty, ďalej obsahuje enzýmy dobrej nálady (napr. andamidov) a minerály (horčík, železo, síru, chróm, mangán, zinok).

Obsah: 360 g

Nutričné ​​hodnoty v 100 g:

Energia 429,6 KJ kcal/1798
Proteíny 14,00 g
Tuky 21 g
Sacharidy 50,40 g
Vláknina 21,60 g


Neobsahuje lepok