Maca a moruša a jahoda raňajková zmes BIO RAW ISWARI 360 g

5602353905879

nové

7,10 €

Maca a moruša a jahoda raňajková zmes BIO RAW ISWARI 360 g

Raňajkové zmesi od Iswari sú unikátne tým, že sú živou stravou ("raw") - ich ingrediencie neboli nikdy spracované pri vyššej teplote ako 40 st. C. Zachovávajú si tak plnohodnotné nutričné ​​zloženie ako pôvodné plodiny. Okrem toho obsahujú superpotraviny (superfoods), čo sú potraviny s mimoriadnymi nutričnými kvalitami. Zmesi od Iswari sú mierne dosladený kokosovým cukrom. To je chuťovo veľmi lahodné nerafinované sladidlo s karamelovým nádychom a nízkym glykemickým indexom (GI = 35), obsahujúce vysoké množstvo minerálov.

POUŽITIE: 4 veľké polievkové lyžice zalejte teplým (do 40 st. C) rastlinným alebo bežným mliekom alebo vodou. Zamiešajte a čakajte 2 min. Pridajte plátky čerstvého ovocia (banán, jahody, jablko, apod). Možno dosladiť sirupom z agáve či kokosovým cukrom. Zmes možno prisypať do inej, napr cereálne kaše a zvýšiť tak jej nutričnú hodnotu, pridať do jogurtu, apod

ZLOŽENIE: pohánková krupica, zlatý ľan mletý, mandľová múka, maca, moruše, jahody (sušené mrazom), kokosový cukor

Pohánka:
Obsahuje vysoké množstvo pomaly vstrebateľných sacharidov a ďalej bielkoviny s komplexnejším zložením ako obilniny. Kyselina citrónová, jablčná a šťaveľová napomáha tráveniu. Pohánka je tiež bohatá na v. sk. B a minerály (draslík, horčík, fosfor, železo, vápnik, ad.).

Zlatý ľan:
Ľanové semienko je bohatým a obľúbeným zdrojom nenasýtených mastných kyselín Ω 3. Ľan tiež obsahuje veľa vlákniny.

Mandľová múka:
Jemne rozomleté ​​mandle. Znižujú kyslosť organizmu, obsahujú antioxidanty, bielkoviny, vlákninu, minerály (vápnik, horčík, draslík, zinok, ad.), V E, v sk. B (biotín, riboflavín, niacín), kys listovú.

Maca:
Po tisíce rokov Inkovia užívali koreň maca ako zdroj výživy a prostriedok na zvýšenie sexuálneho zdravia, potencie a životnej sily. Podľa legiend ho konzumovali bojovníci Inkov pred bitkami, aby mali silu vyrovnať sa s psychicky náročnou situáciou v boji a mali zakázané maku pojedať po bitke, aby nadmerne neobťažovali ženy na dobytých územiach. Tento koreň rastie až do nadmorskej výšky 4 000 mv peruánskych Andách.

Moruše:
Sladké bobuľovité ovocie s vysokým obsahom vit. C, železa, vápnika a bielkovín. Vďaka mnohým pozitívnym účinkom na zdravie sa radí medzi superfoods.

Jahody:
Sušené jahody v prášku v lyofilizovanej forme (sušené mrazom) si zachovávajú mimoriadne plnú chuť čerstvých jahôd a maximum pôvodných nutričných hodnôt čerstvého ovocia. Lyofilizácia je najkvalitnejší spôsob konzervácie (pôvodne vyvinutý pre armádu za účelom konzervácie vakcín v klimaticky nestálom prostredí). Lyofilizované ovocie je ľahké, veľmi krehké a má prirodzené intenzívnu arómu a chuť.

Obsah: 360 g

Nutričné ​​hodnoty v 100 g:

Energia 371 kcal/1553 kJ
Proteíny 12,60 g
Tuky 13,80 g
Sacharidy 56,50 g
Vláknina 11,80 g