Erythritol - ovocný cukor 1000 g

nové

Erythritol - ovocný cukor 1000 g

7,00 €

Erythritol - ovocný cukor 1000 g

Zloženie: 100% Erythritol. Žiadné iné prídavné látky neobsahuje

Glykemický index: 0, Je vhodný pre diabetikov.


Charakteristika

Jedná sa o cukrový alkohol, ktorý sa prirozene vyskytuje v mnohých druhoch ovocia a vo vyšších koncentracíach v potravinách ako napr. sójová omáčka, v syroch, vo víne, či v pive. V potravinách má funkciu zvýrazňovača arómy, zvlhčovadla, náhradného sladidla, stabilizátoru, zahusťovadla, sekvestrantu. Disponuje radou pozitívnych vlastností - nízky glykemický index, nízky obsah kalorií, nízky preháňajúci účinok. Má formu bielých granulí alebo prášku, ktorý je podobný bežnému cukru. Nezvyšuje hladinu cukru v krvi a nemá vplyv ani na hladinu inzulínu. Výrobca látky doporučují nepoužívat Erythritol ako 100% náhradu cukru, ale používat ho v kombinacii s inými sladidlami. Odporúčaná denná dávka je 80 g Erythritolu, neodporúčame ju prekračovať !

Výroba

Vyrába se prirozenou fermentaciou glukózy za prítomnosti mikroorganismov, ktoré se nazývajú Trichosporonoides megachiliensis. Následne prebehne filtracia, krystalizacia a sušenie.

Použitie

Používá sa do náplní do pečiva, cukrovinek, žuvačiek, mliečných nápojov, bonbónov, mrazených dezertov, pudingov, nízkokalorických nápojov a dalších potravin. Má funkciu zvýrazňovače aromy, zvlhčovadla, náhradného sladidla, stabilizátora, zahušťovadla, sekvestranta. Erythritol sa používá samostatne alebo v kombinacii s inými nízkokalorickými sladidlami.

- 100% prírodný kvasný proces
- GMO free
- Glykemický index: 0
- Obsah sacharidov: 1g/100g
- Energetická hodnota: 20 kcal / 100g