Sacha Inchi olej 100ml

8588005368223

nové

11,68 €

Sacha Inchi olej BIO

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml

Sacha Inchi je rastlinou z peruánskej Amazónie, pestovaná v oblastiach džungle, plody majú tvar hviezdy, jasne zelenej farby. Semená sú skutočným pokladom prírody. Sú neobvykle bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín, potrebných pre život a zdravie ľudí. Pretože ich obsahujú až 93,7% ,tak také množstvo nenájdete v žiadnych iných semenách olejnatých rastlín.
Omega 3 - 48,6% - 13 x viac ako losos, Omega 6 - 36,8%, Omega 9 - 8,3%. Okrem nenasýtených mastných kyselín obsahujú plody ešte výživné bielkoviny (33%),antioxidanty, jód, vitamíny A a E. Olej má uplatnenie nielen v medicíne a potravinárskom priemysle, ale taktiež vďaka mimoriadne priaznivým účinkom na ľudskú pokožku aj  v kozmetickom priemysle. Jeho vstrebateľnosť je mimoriadne vysoká (viacej než 96%) a užívanie ideálne v každom veku – od najmenších detí po najstarších seniorov. Odporúča sa i tehotným ženám – vďaka dobrému vplyvu na správny vývoj plodu, hlavne mozgu a nervového systému.