Tekvicové gomasio 100g

10800

nové

Jedná sa o ochucovadlo, ktoré na rozdiel od bežného gomasia neobsahuje sezamové semienka, ale drvené tekvicové semienka. Tie sú šetrne pražené s morskou soľou. Tekvicové gomasio je zdravé ochucovadlo.

2,17 €

Dyňové gomasio nie je len zdravé ochucovadlo, ale aj skvelý zdroj nedostatkových nutričných látok pre tých, ktorým nechutia samotné tekvicové semienka. Tekvicové semienka sú totiž obľúbené práve pre svoje nutričné ??vlastnosti. Veľmi dôležitý je vysoký obsah nedostatkového zinku, ktorý je nepostrádateľný pre dobrú funkciu prostaty, zraku i pokožky a podporuje celkovú obranyschopnosť organizmu. Semienka ďalej obsahujú železo, horčík, vitamíny E a A, veľmi kvalitný olej a ďalšie látky pôsobiace preventívne proti nádorovým ochoreniam.

Hmotnosť: 100g

ZLOŽENIE: české pražené bio tekvicové semienka, morská soľ 6%.

POUŽITIE: Tekvicové gomasio používame na posypanie hotových pokrmov. Zmes dodá chuť varenej ryži, zeleninovým pokrmom, šalátom, krémovým polievkam, ale aj chlebe s maslom alebo stolným zmesiam solených orieškov a semienok. Výborné sú napríklad cestoviny s paradajkovou omáčkou, posypané tekvicovým gomasiem