Agar flakes 28g Sunfood

nové

Agar-Agar, známa v Japonsku ako kanten, je výborným prirodzeným želírujúcim prostriedkom s veľmi jemnou chuťou. Mimo to je veľmi výživná, pretože obsahuje mnoho minerálov. Môže byť použitá na dezerty – želé alebo korenené zeleninové ...

5,40 €

Agar flakes vločky Sunfood 28g

Značka SUNFOOD VM s.r.o.

Agar-Agar, známa v Japonsku ako kanten, je výborným prirodzeným želírujúcim prostriedkom s veľmi jemnou chuťou. Mimo to je veľmi výživná, pretože obsahuje mnoho minerálov. Môže byť použitá na dezerty – želé alebo korenené zeleninové aspiky. Neutrálna chuť agar-agaru neovplyvní prirodzenú arómu ovocia alebo zeleniny.

Agar-agar vytvára hutnejšie želé než komerčná želatína a tak rýchlo sa nerozpustí. Je čisto rastlinného pôvodu a bez kalórii. Ochladzujúce pôsobenie ovocného kantenu ako osviežujúceho dezertu je nepopierateľné. V zime prináša korenený aspik s troškou zvláštnej vône ľahkú zmenu do výživného jedla.

Agar-agar sa dá ľahko a rýchlo pripraviť, pretože vyžaduje veľmi krátke varenie. Na vychladnutie pri izbovej teplote však potrebuje asi hodinu.

Agar-agar sa pripravuje z červenej riasy gelidium, v Japonsku známe ako tengusa. Jej bunečné steny obsahujú komplexné polysacharidové škroby, ktoré sa podobajú celulóze. Vo svojej divokej forme majú výraznú vôňu a dosť silnú chuť. Spracovaním je nutné aby sa rozpustili vlákna obsahujúce škrob a chuť sa neutralizovala. Toto je možné previesť dvoma spôsobmi. U prvého spôsobu sa používa kyselina sírová, aby došlo k rozpusteniu škrobov, anorganických bieliacich prostriedkov a farieb, aby došlo k neutralizácií farby a arómy: Toto je metóda moderná a komerčná.

Prirodzený agar-agar je bohatý na jód a stopové prvky a bol dlhú dobu cenený ako mierny preháňajúci prostriedok , pričom môže byť zosilnený účinok pridaním zázvorovej šťavy.

Prirodzená želírujúca schopnosť agar-agaru sa pohybuje podľa stupňa kyslosti alebo zásaditosti pokrmu, s ktorým sa používa. Kyslé potraviny potrebujú viac agar-agaru ako zásadité. Ak by ste chceli želé vyskúšať, vezmite malú lyžičku z teplej hmoty a dajte na studený povrch nech stuhne. To potrebuje 1-2 minúty. Môžete tak pridať buď viac agaru alebo tekutiny (podľa priania). V našich receptoch používame prirodzené vločky agar-agaru, pretože sú za normálnych okolností v obchodoch. Obyčajná dávka 1 šálka vločiek s 5 šálkami vody je primerané želé.

Zloženie: morská riasa Agar – agar

Obsah: 28g

Krajina pôvodu: Japonsko